בלוג

ברוכה הבאה למועדון הנשים העוברות טיפולי פוריות
מזל טוב! גם בחלקך, מסתבר, נפל הכבוד להיות חברה במועדון הנשים העוברות טיפולי פוריות. ברוכה הבאה. כבר בהתחלה חשוב לי שתדעי, שיש לפחות מישהי אחת בעולם שמוקירה אותך, ולו רק משום שאת עוברת טיפולים. לא משנה לי אם את דוקטור לפיסיקה גרעינית או זבנית בדוכן, אם בדיוק חזרת מהירח

Read More

או רק נסעת באוטובוס לירוחם. לא ענייני איך נראה הציצי שלך בראי בסוף היום. אני מושיטה לך יד מפני שפנית לוויה דולורוזה של טיפולי הפוריות, בתקווה להיות לאימא ביום מן הימים. לא אכפת לי אם כל העולם יעמוד על רגליו האחוריות ויגיד: ”נו, באמת, זה לא כל כך נורא, זה רק טיפולים וזה עובר.“ נכון שהטיפולים הם לא הכול בחיים, אבל כשנכנסים למועדון שלנו, מתכסה כל העולם בצבע של הטיפולים. ירוק של קנאה, צהוב של אכזבה והוי, כמה אדום.
.

מתי היה הריון, כל הריון, לבלתי רצוי?
עד האולטרסאונד הראשון שעברתי בחיי, ההבנה שמשהו לא בסדר הייתה רחוקה ממני אלפי שנות אור. לא העליתי זאת בדעתי לרגע, לא נדלקה לי שום נורה אדומה. עד אז הייתי אדם בריא, טפו טפו, לא סבלתי מכלום.

Read More

בכל הנוגע לילדים, הייתי בטוחה שאני האישה הכי פורייה בעולם. זה שלא נכנסתי להיריון עד לרגע שבו רציתי בכך, היה בעיני עניין של מזל ותו לא. ממילא עד אז לא חשבתי על היריון ולא התכוונתי להרות. בשביל בחורה צעירה שעוד לא עשתה דבר עם עצמה ורק התחילה לטעום את טעם החיים, התקשרה אצלי המילה היריון למונח ”בלתי רצוי“. כל היריון בשלב ההוא של החיים היה בעיני בלתי רצוי. מצחיק כמה מהר המושגים שלנו משתנים. מה שרק אתמול היה לצנינים בעינינו, היום הוא בראש מאוויינו.
.

לא בבית ספרה של הנובו-מטופלת
אחד הדברים שהכי משגעים בתקופת הטיפולים, זה שמאחר ואת כל כך לא שולטת בחיים שלך ובגוף שלך, כל זר שפולש אל גופך ואל נפשך יכול לעשות בך כרצונו. את פשוט לא יכולה להתנגד.

Read More

נכנסת לתוך מכלאה, ועכשיו אין לך ברירה אלא לעשות מה שאומרים לך, לספוג ולציית. לא בבית ספרה של הנובו-מטופלת. אם אני רוצה לדעת עוד, אין שום סיבה שלא יסבירו לי. ואם לא הבנתי את ההסבר, שיסבירו לי שוב, ושוב ושוב. המטופלת החדשה רוצה לשמוע הכול ולהבין הכול. הרי לא מחוללים פה קסמים. גם הרופאים לא יודעים הכול. גם הם בודקים מה קורה ואיך הגוף מגיב ולפי זה מתקדמים. אין שום סיבה שלא תהיי שותפה מלאה בתהליך.